Kierunki kształcenia

Projekty i staże

Strona internetowa ZSTW zajęła I miejsce na podkarpaciu

Strona internetowa Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie k.Rzeszowa uczestniczyła w VI Podkarpackim Konkursie pt. "Witryna internetowa mojej szkoły". Konkurs ogłoszony został przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - we współpracy z Międzynarodowymi Targami Rzeszowskimi i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  Strona internetowa naszej szkoły  w tym konkursie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła najwyższą lokatę - I miejsce!

Celem Konkursu jest promocja szkół i placówek oświatowych województwa podkarpackiego, ich historii, dorobku i osiągnięć, poprzez ukazanie zgłoszonych witryn internetowych. Konkurs daje okazję do pokazania talentu i wiedzy młodych, uzdolnionych uczniów oraz ich umiejętności pracy indywidualnej i zespołowej.

Komisja jury, oceniając witryny szkół , zwracała uwagę na:

•    zawartość strony (aktualności, poprawność językowa, ważne dokumenty szkolne, informacje o kadrze, galeria, kontakt, plan lekcji, twórcy stron, lokalizacja szkoły, zajęcia pozalekcyjne, itp.),
•    wygląd, tytuł, układ strony głównej i podstron (estetyka, nagłówek, ułożenie bloków, elementów),
•    zastosowaną nawigację (łatwość, prostota, lokalizacja w witrynie, zaawansowanie technologiczne),
•    elementy graficzne (jakość grafiki, kolorystyka, optymalizacja),
•    typografię (zastosowane czcionki w elementach graficznych, użycie standardowych czcionek),
•    kompatybilność ze standardami (poprawność wyświetlania i kodów, kodowanie znaków),
•    dostępność (w różnych przeglądarkach),
•    inne elementy witryn (np. wersje językowe, wyszukiwarki, archiwum, sonda, fora, itp.)

W tym roku ogłoszonym przez MEN Rokiem Szkoły z Pasją szczególnie punktowane były strony poświęcone zaprezentowaniu sylwetek uczniów z pasją.

Laureaci najlepszych 3 witryn szkolnych w każdej kategorii otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe podczas specjalnego spotkania na VII Podkarpackich Targach Edukacyjnych, które odbyły się w dniu 28 lutego 2012r. na Hali Podpromie w Rzeszowie. Najlepsze witryny internetowe szkół będą reklamowane na stronach WWW: PCEN w Rzeszowie, MTR i KO w Rzeszowie.

Witrynę internetową ZSTW w Trzcianie tworzy grupa 6 uczniów: Marcin Rudzik, Robert Surowaniec, Damian Gąsior, Sebastian Łapa, Konrad Paszko i Marcin Młodziński (więcej nt. webmasterów - TUTAJ). Do konkursu każda szkoła mogła zgłosić 3 uczniów. Laureatami konkursu zostali uczniowie: Marcin Rudzik, Robert Surowaniec i Damian Gąsior. Opiekunem strony internetowej ZSTW z ramienia Rady Pedagogicznej jest mgr inż. Jacek Szumilas.

Zobacz wyniki konkursu  - TUTAJ

Zobacz zdjęcia z wręczenia dyplomów i nagród:

Więcej zdjęć - TUTAJ

Poniżej prezentujemy dyplomy dla szkoły i laureatów konkursu:

Źródło: www.pcen.pl

Wybierz język

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Dziennik elektroniczny

Wirtualny spacer

Na skróty