Kierunki kształcenia

Projekty i staże

Osiągnięcia strony internetowej szkoły

Sukcesy strony internetowej szkoły:

- III miejsce w Polsce w ogólnopolskim konkursie pt. "WEBSKA SZKOŁA" 2008 r.

- I miejsce na podkarpaciu '2012r.

- III miejsce na podkarpaciu '2009

I MIEJSCE NA PODKARPACIU

Strona internetowa Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie k.Rzeszowa uczestniczyła w VI Podkarpackim Konkursie pt. "Witryna internetowa mojej szkoły". Konkurs ogłoszony został przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - we współpracy z Międzynarodowymi Targami Rzeszowskimi i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  Strona internetowa naszej szkoły  w tym konkursie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła najwyższą lokatę - I miejsce!

Celem Konkursu jest promocja szkół i placówek oświatowych województwa podkarpackiego, ich historii, dorobku i osiągnięć, poprzez ukazanie zgłoszonych witryn internetowych. Konkurs daje okazję do pokazania talentu i wiedzy młodych, uzdolnionych uczniów oraz ich umiejętności pracy indywidualnej i zespołowej.

Komisja jury, oceniając witryny szkół , zwracała uwagę na:

•    zawartość strony (aktualności, poprawność językowa, ważne dokumenty szkolne, informacje o kadrze, galeria, kontakt, plan lekcji, twórcy stron, lokalizacja szkoły, zajęcia pozalekcyjne, itp.),
•    wygląd, tytuł, układ strony głównej i podstron (estetyka, nagłówek, ułożenie bloków, elementów),
•    zastosowaną nawigację (łatwość, prostota, lokalizacja w witrynie, zaawansowanie technologiczne),
•    elementy graficzne (jakość grafiki, kolorystyka, optymalizacja),
•    typografię (zastosowane czcionki w elementach graficznych, użycie standardowych czcionek),
•    kompatybilność ze standardami (poprawność wyświetlania i kodów, kodowanie znaków),
•    dostępność (w różnych przeglądarkach),
•    inne elementy witryn (np. wersje językowe, wyszukiwarki, archiwum, sonda, fora, itp.)

W tym roku ogłoszonym przez MEN Rokiem Szkoły z Pasją szczególnie punktowane były strony poświęcone zaprezentowaniu sylwetek uczniów z pasją.

Laureaci najlepszych 3 witryn szkolnych w każdej kategorii otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe podczas specjalnego spotkania na VII Podkarpackich Targach Edukacyjnych, które odbyły się w dniu 28 lutego 2012r. na Hali Podpromie w Rzeszowie. Najlepsze witryny internetowe szkół będą reklamowane na stronach WWW: PCEN w Rzeszowie, MTR i KO w Rzeszowie.

Witrynę internetową ZSTW w Trzcianie tworzy grupa 6 uczniów: Marcin Rudzik, Robert Surowaniec, Damian Gąsior, Sebastian Łapa, Konrad Paszko i Marcin Młodziński. Do konkursu każda szkoła mogła zgłosić 3 uczniów. Laureatami konkursu zostali uczniowie: Marcin Rudzik, Robert Surowaniec i Damian Gąsior. Opiekunem strony internetowej ZSTW z ramienia Rady Pedagogicznej jest mgr inż. Jacek Szumilas.

Zobacz zdjęcia z wręczenia dyplomów i nagród:

Więcej zdjęć - TUTAJ

Poniżej prezentujemy dyplomy dla szkoły i laureatów konkursu:

Źródło: www.pcen.pl

III MIEJSCE W POLSCE

- KONKURS WEBSK@SZKOŁA

W roku szkolnym 2007/2008 strona internetowa Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie została zgłoszona na konkurs witryn internetowych pt. "WEBSKA SZKOŁA". Konkurs rozpoczął się w październiku 2007r. i trwał do połowy marca 2008r.

WYNIKI KONKURSU: Po zakończeniu konkursu nasza szkoła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uplasowała się na  III miejscu w kraju . Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni i śmiało możemy powiedzieć, że należymy do grona jednych z najlepszych stron internetowych w naszym kraju!

Wszystkim osobom, które w tym konkursie głosowały na naszą stronę bardzo dziękujemy! Każdy z Was przyczynił się w jakiś sposób na nagrodę, którą jest   urządzenie wielofunkcyjne HP Color LaserJet CM1015 MFP.  Uczniowie tworzący stronę internetową otrzymali kamery internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona internetowa Zespołu Szkół T-W w Trzcianie zgłoszona do konkursu w 2008r. 

III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

W roku szkolnym 2008/2009 strona internetowa Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie k.Rzeszowa uczestniczyła w III Podkarpackim Konkursie pt. "Witryna internetowa mojej szkoły". Konkurs ogłoszony został przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - we współpracy z Międzynarodowymi Targami Rzeszowskimi i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  Strona naszej szkoły w tym konkursie zajęła III miejsce!

Podstawowym celem konkursu była promocja szkół i placówek oświatowych województwa podkarpackiego, ich historii, dorobku i osiągnięć. Konkurs dawał okazję do pokazania talentu i wiedzy młodych, uzdolnionych uczniów oraz ich umiejętności pracy indywidualnej oraz zbiorowej.

Konkurs został prowadzony w dwóch kategoriach szkół: gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W tym roku szczególnie wysoko były punktowane strony dotyczące historii szkoły. Komisja oceniająca zwracała uwagę między innymi:

- zawartość strony,

- wygląd, tytuł, układ strony głównej i podstron,

- zastosowaną nawigację,

- elementy graficzne, kolorystykę,

- typologię,

- kompatybilność ze standardami,

- dostępność,

- stronę poświęconą historii szkoły.

Autorzy najlepszych 10 witryn szkolnych w każdej kategorii otrzymają dyplomy i cenne nagrody rzeczowe podczas specjalnego spotkania na IV Podkarpackich Targach Edukacyjnych w dniu 24 lutego 2009r. w Rzeszowie w Hali na Podpromiu. Najlepsze witryny internetowe szkół będą reklamowane na stronach WWW: PCEN w Rzeszowie, MTR i KO w Rzeszowie.

Nagrodą dla szkoły został zestaw głośników Creative 2.1 Inspire A300. Uczniowie tworzący stronę internetową otrzymali PENDRIVE 1GB  oraz pamiątkowe dyplomy. 

 

Wybierz język

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Dziennik elektroniczny

Na skróty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wirtualny spacer