Kierunki kształcenia

Projekty i staże

Szkoła uczestniczy w programie Fundacji NBP

Szkoła uczestnicząc w programie Fundacji Narodowego Banku Polskiego, otrzmała tablicę i projektor interaktywny oraz odpowiednie do tego celu oprogramowanie.

Program dotyczył wyposażenia 100 szkół ponadgimnazjalnych w zestawy  interaktywne. Program realizowany jest zgodnie z głównym celem statutowym Fundacji Narodowego Banku Polskiego, jakim jest wspieranie działań promujących rozwój nauk ekonomicznych i edukacji ekonomicznej. W jego ramach 100 szkół ponadgimnazjalnych z tzw. Ściany Wschodniej otrzyma bezpłatnie sprzęt audiowizualny do nauki przedsiębiorczości. Szkoły zostały wytypowane przez Kuratoria Oświaty z pięciu województw o najniższym średnim Produkcie Krajowym Brutto na jednego mieszkańca w kraju, tj. woj. podkarpackiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. 

W skład zestawów interaktywnych podarowanych szkołom wchodzą: tablica interaktywna, projektor oraz oprogramowanie wraz z zestawem montażowym. Fundacja Narodowego Banku Polskiego zapewnia bezpłatny montaż i konfigurację zestawu interaktywnego oraz szkolenie dla wyznaczonych przez dyrekcje nauczycieli. Ponadto beneficjenci uzyskają prawa (licencję) do korzystania z dostarczonego oprogramowania

23 marca 2011 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku odbyło się spotkanie dla dziennikarzy z udziałem Podlaskiego Kuratora Oświaty - Jerzego Kiszkiela, Wicedyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku - Lucji Orzechowskiej, Dyrektora Oddziału Okręgowego NBP w Białymstoku - Józefa Modzelewskiego, Stanisława Gorącego - Doradcy w Departamencie Edukacji i Wydawnictw NBP, Prezesa Fundacji NBP - Eryka Pyry, Członka Zarządu Fundacji NBP - Tomasza Rybki oraz nauczycieli i uczniów. Pani Małgorzata Górniak - Dyrektor III LO i pedagodzy: Beata Parciak, Grzegorz Dąbrowski, Wojciech Panasewicz i Barbara Kalinowska, podczas wystąpień i prezentacji, wyrazili wielką radość z powodu otrzymania przez ich szkołę tablicy interaktywnej i zapewnili, że dzięki jej stosowaniu lekcje przedsiębiorczości i innych przedmiotów staną się bardziej atrakcyjne. Wskazywano m.in., iż tablica interaktywna umożliwia wykorzystywanie podczas zajęć lekcyjnych internetu i programów multimedialnych, wyświetlanie filmów dydaktycznych, jak również tworzenie indywidualnych lekcji i ich prezentacji. Oprogramowanie tablicy zawiera aplikacje i narzędzia do prezentacji materiału edukacyjnego w sposób nowoczesny, ciekawy i interaktywny.

Więcej na temat Fundacji NBP - TUTAJ

Wybierz język

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Dziennik elektroniczny

Na skróty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wirtualny spacer