Kierunki kształcenia

Projekty i staże

Pełna atrakcji Noc Biologów w Rzeszowie

Ogólnopolska „Noc Biologów” to wydarzenie cykliczne, organizowane przez ośrodki naukowe w całym kraju od 2012 r. 11 stycznia 2019 r.  uczniowie klas II LO i IV Technikum Weterynarii wraz nauczycielem biologii uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez pracowników i studentów Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Naukowcy i studenci przygotowali wykłady, warsztaty, doświadczenia, quizy oraz pokazy, które przyciągnęły rzesze chętnych do zgłębiania tajemnic przyrody. Młodzi pasjonaci nauk biologicznych z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w następujących zajęciach laboratoryjnych oraz wykładach:
"Jak chronić przyrodę, czyli ekologia w praktyce”,
"Minikurs rozpoznawania ptaków”,
"Komórka okiem biologa-mikroskopowe odkrywanie wnętrza komórki".
W przerwach między zajęciami uczniowie obejrzeli też wystawy roślin owadożernych, mchów, porostów, skamieniałości, wystawę domków dla zwierząt oraz ciekawych, egzotycznych owadów. Cel wydarzenia - rozbudzenie zainteresowań różnymi dziedzinami biologii i zaszczepienie pasji do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata, niewątpliwie został osiągnięty. Do zobaczenia za rok!

Aneta Jamróz

Zobacz więcej zdjęć - TUTAJ

 

Wybierz język

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Dziennik elektroniczny

Wirtualny spacer

Na skróty