Nabór młodzieży na rok szkolny 2026/2027
Informacje o procedurach rekrutacji do Szkoły i Internatu ZST-W w Trzcianie na rok szkolny 2026/2027 – TUTAJ
Dzień bez telefonu – czy to dla mnie wyzwanie?
W dniu 22. 06. 2026 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja wychowawczo-profilaktyczna pod hasłem „Dzień bez telefonu – czy to dla mnie wyzwanie?”. Jej celem było zwrócenie uwagi uczniów na rolę telefonu komórkowego w codziennym życiu, rozwijanie świadomości dotyczącej higieny cyfrowej oraz zachęcenie do refleksji nad własnymi nawykami związanymi z korzystaniem z urządzeń mobilnych.
Konkurs na największą liczbę kroków w internacie (1–15 czerwca)
W dniach 1–15 czerwca w internacie odbył się konkurs na największą liczbę wykonanych kroków. Celem przedsięwzięcia było promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród wychowanków.
Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców:
• I miejsce – Kacper Wołoszyn
• II miejsce – Zuzanna Mac
• III miejsce – Nina Pyciak
Wycieczka do Budapesztu klas 3LO i 3TWD
W dniach 14-16 czerwca 2026r. uczniowie klasy III liceum i III technikum wraz z opiekunami Bernadettą Krajnik, Leszkiem Gunią i Danielem Pająkiem udali się na wycieczkę do stolicy Węgier- Budapesztu. Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy Jaskinię Aggtelek, która należy do najciekawszych atrakcji przyrodniczych Europy Środkowej. Następnie przyjechaliśmy do Budapesztu, gdzie spędziliśmy czas w Parku Wodnym Aquaworld.
Zawody pożarnicze w rotach w ZSTW w Trzcianie
„Papieros kontra kalafior – biały wybór zamiast szarego dymu”
W ramach działań wychowawczo-profilaktycznych realizowanych w naszej szkole odbyła się dnia 15 czerwca br. akcja pod hasłem „Papieros kontra kalafior – biały wybór zamiast szarego dymu”. Jej głównym celem było kształtowanie postaw prozdrowotnych, uświadomienie uczniom szkodliwości palenia papierosów oraz promowanie zdrowych wyborów jako alternatywy dla zachowań ryzykownych.
Relacja z warsztatów rękodzielniczych w internacie
W świetlicy internatu odbyły się twórcze warsztaty rękodzielnicze, których tematem przewodnim było tworzenie barwnych kwiatów z drucików kreatywnych (wyciorów). W zajęciach wzięła udział liczna grupa wychowanków, którzy pod okiem wychowawców internatu oraz doświadczonych koleżanek Nikoli Niżnik i Patrycji Olszówki wyczarowali niesamowite pluszowe kompozycje.
Uczniowie ZST-W w Trzcianie podczas Dni Otwartych Stadniny Koni w Kalnikowie
12 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie uczestniczyli w Dniach Otwartych Stadniny Koni w Kalnikowie. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części – wykładową oraz sportową – dzięki czemu młodzież mogła zarówno poszerzyć swoją wiedzę zawodową, jak i zaprezentować umiejętności jeździeckie.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »


































![Validate my RSS feed [Valid RSS]](http://www.zstw.pl/sites/default/files/images/valid-rss-rogers.png)